18. Altın Koza Film Festivali

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(18. Adana Altın Koza Film Festivali sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
18. Uluslararası Adana Film Festivali
18.Altın Koza.jpg
18.Altın Koza Film Festivali Afişi
Tarih 17-24 Eylül 2011
Yer Adana
Sunucu(lar) Özlem Gürses
Murat Başoğlu
Akılda Kalanlar
En İyi Film Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi
 < 2010 Uluslararası Adana Film Festivali 2012 > 

18. Adana Altın Koza Film Festivali, 17-24 Eylül 2011 tarihleri arasında Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen film festivalidir.Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması'nın sonuçları Adana Merkez Park Amfi Tiyatro'da düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Gecenin sunuculuğunu Özlem Gürses ve Murat Başoğlu yaptı. Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nda derece alan filmlere Altın Koza heykelcikleri verildi ve Büyük Ödül gecesinde sanatçı Leman Sam da mini bir konser verdi.

Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarışma jürisini Derviş Zaim (başkan), Beste Bereket, Prof.Dr.Bülent Vardar, Ebru Ceylan, Selim Demirdelen, Taner Birsen ve Yekta Kopan oluşturmuştur.[1]

Ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

Ödül Film Ödülü alan kişi
En İyi Film Ödülü Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi Onur Ünlü
Yılmaz Güney Ödülü Gelecek Uzun Sürer Özcan Alper
En İyi Yönetmen Ödülü Eylül Cemil Ağacıkoğlu
Adana İzleyici Jürisi Ödülü Simurg Ruhi Karadağ
En İyi Senaryo Ödülü Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi Onur Ünlü
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Vücut
Eylül
Hatice Aslan
Görkem Yeltan
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Gelecek Uzun Sürer Durukan Ordu
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü Gelecek Uzun Sürer Feza Çaldıran
En İyi Kurgu Ödülü Eylül Taner Sarf
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü Aşk ve Devrim
Saklı Hayatlar
Adalı Aksoy
En İyi Müzik Ödülü Gelecek Uzun Sürer Mustafa Biber
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü Vücut Şeyla Halis
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü Memleket Meselesi Tuna Orhan
Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü Aşk ve Devrim Deniz Denker
Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü Vücut
Aşk ve Devrim
Hakan Kurtaş
Gün Koper
Jüri Özel Ödülü Aşk ve Devrim Serkan Acar
Jüri Oyunculuk Özel "Toplu Performans" Ödülü Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi Bütün Oyuncuları
En İyi Ses Tasarımı Ödülü Kaybedenler Kulübü
Eylül
Burak Topalakçı
SİYAD En İyi Film Ödülü Gelecek Uzun Sürer Özcan Alper

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması[değiştir | kaynağı değiştir]

Ödül Film Ödülü alan kişi
Kurmaca Dalında En İyi Film Ödülü Baydara “edra’nın kaderi” Can Eren
Belgesel Dalında En İyi Film Ödülü Bir Avlu Bir Kent Canan Altınbulak
Canlandırma Dalında En İyi Film Ödülü Gibi Semih Vardar
Deneysel Dalında En İyi Film Ödülü Zamanadam Tunca Yıldız
Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü Adem’in Kuyusu Veysel Cihan Hızar
Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü Toruk Mustafa Çağlar İlim
Hasan Basri Özdemir
Canlandırma Dalında Jüri Özel Ödülü Yersu Utku Yavaşça
Merve Nur Ülcan
Deneysel Dalında Jüri Özel Ödülü Eski Dünyaya Dair Bilal Çakay

Uluslararası Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması[değiştir | kaynağı değiştir]

Ödül Film Ödül Alan Kişi Ülke
Kurmaca Dalında En İyi Film Ödülü Tasnim / Tasnim Elite Zexer
Belgesel Dalında En İyi Film Ödülü Bitmemiş İtalya / Unfinished Italy Benoit Felici
Canlandırma Dalında En İyi Film Ödülü Hiç Bir Karanlik Unutturamaz / No Darkness Can Make Us Forget Hüseyin Karabey
Deneysel Dalında En İyi Film Ödülü Mercury / Mercury Sandro Aguilar
Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü Dönüşü Olmayan Yolculuk / Journey Of No Return Güçlü Yaman
Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü Ben Geldim Gidiyorum / I’ve Come And I’m Gone Metin Akdemir
Canlandırma Dalında Jüri Özel Ödülü Ağaç Kabuğunun Altindaki Sessizlik / The Silence Beneath The Bark Joanna Lurie
Deneysel Dalında Jüri Özel Ödülü Geri / Back Vicent Gisbert Soler

Onur Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması - Jüri, Altın Koza Film Festivali. 18 Kasım 2016 tarihinde erişildi.